O Galerii

Wraz z rozpoczęciem semestru letniego roku akademickiego 2014/2015, została powołana do istnienia Galeria Wydziału Sztuki na Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie. Przestrzenią, która została przystosowana do celów ekspozycyjnych jest sala 113 w budynku przy ulicy Dąbrowskiego 14.

Niezwykle duża, reprezentacyjna przestrzeń tego pomieszczenia uzasadnia przystosowanie do tego typu działalności. Plany związane z Galerią wiążą się z prezentacją artystycznego dorobku i działalności studentów, pracowników oraz zaproszonych krajowych i zagranicznych gości. Ma ona za zadanie służyć promocji wszystkich kierunków Wydziału: Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, Grafiki, Malarstwa oraz Fotografii i kreacji przekazu wizualnego.

Galeria umożliwia Wydziałowi prowadzenie działań promocyjnych o regionalnym, krajowym oraz międzynarodowym zasięgu.